SZKŁO…

Bez wątpienia, szkło jest idealnym dopełnieniem każdego wnętrza. Różne barwy i kształty, otulone promieniami światła, na pewno sprawią, że pomieszczenie stanie się magiczne i inspirujące.

Krakowska Manufaktura Szkła ożywi Państwa wnętrze, wykonując zarówno półki i blaty w dowolnym kolorze i grubości, jak inne dodatki ze szkła LACOBEL.

W naszej ofercie, znaleźć można, szeroką gamę szkła o grubości od 2mm do 19mm.

Co ważne, w trosce o Państwa zadowolenie i jakość naszych produktów, wykonujemy również hartowanie szkieł o grubości większej niż 4mm. Dzięki poddaniu temu zabiegowi, szkło jest nawet siedmiokrotnie bardziej odporne na uderzenia i temperatury. Delikatne, podatne na ubicia szkło, już teraz, możemy przenieść do historii!

Szlifowanie 

Nasza firma od lat zajmuje się również szlifowaniem, nadając krawędziom szkła bądź lustra odpowiedni, nietuzinkowy kształt. W ofercie znajduje się zarówno szlifowanie prostoliniowe, jak i o kształtach krzywoliniowych, faz i krawędzi.

Hartowanie

Hartowanie szkła polega na nagrzaniu szkła do wysokiej temperatury (620–680°C) i gwałtownym wystudzeniu w strumieniu sprężonego powietrza, na skutek czego w warstwie powierzchniowej powstają naprężenia ściskające, co znacznie podwyższa wytrzymałość szkła.

Szkło hartowane charakteryzuje się wyższą sprężystością oraz wytrzymałością mechaniczną i termiczną niż szkło odprężone float; jest bezpieczniejsze, ponieważ po stłuczeniu rozpada się na drobne niekaleczące kawałki (szkło odprężone rozpada się na niebezpieczne igły).

Otwory i wycięcia

Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych! To właśnie dlatego, podejmiemy się niemal każdego zadania. Profesjonalnie wykonamy otwory i wycięcia pod gniazdka, kable i nie tylko, zarówno w szkle jak i w LACOBELU

Gwarantujemy, że zrobimy to rzetelnie, zgodnie z Państwa życzeniami.